Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi kızlık zarı zarar görmüş kadınlarda uygulanan genital tedavi yöntemidir. Uygulama kapsamında Kızlık Zarı mümkünse onarılmaya çalışılır, tamiri mümkün olmadığı durumlarda dikilir.

Kızlarda genital bölgede baskı veya darbeye bağlı olabilen ya da istenmeden yaşanan cinsel birliktelik nedeniyle oluşan Kızlık Zarı Bozulması durumu Kızlık Zarı Dikimi sayesinde ortadan kalkmaktadır.

Tedavi için bize ulaşan kişilerin büyük bir kısmı arzu etmediği şekilde ileri giden cinsel ilişki ve isteği dışında zorla yaşanan bazı durumlardan dolayı korku ve pişmanlık içinde olmaktadır.

Klinik şartlarında uzman doktorlarımız tarafından yapılan Kızlık Zarı Dikimi işlemi sonrası fiziksel olarak kişinin yaşadığı problem ortadan kalkmış olur. Tecrübeli hekimlerimiz sadece fiziksel değil psikolojik olarak da hastaya yardımcı olmaktadır.

Tam bir cinsel birleşme yaşanmasa bile hafif kanaması olan kızların aklında soru kalmaması ve psikolojik olarak yıpranmaması için klinikte Jinekolog tarafından muayene edilmesi önemlidir.

Uzman doktor tarafından yapılan Kızlık Zarı Muayenesi sonucu eğer Kızlık Zarı bozulmuş ya da hasar görmüşse geç kalınmadan problem çözülebilir.

Kızlık zarı bozulma biçimine ve kişinin isteğine bağlı olarak Geçici Kızlık Zarı Dikimi ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi olmak üzere iki farklı yapıda dikilebilir.

Her iki tedavi yöntemi de lokal anestezi kullanılarak oldukça güvenli ve konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Ortalama 15 dakika süren işlem sonunda kişiler günlük rutinine kaldıkları yerden devam edebilirler.

Kızlık Zarı Dikimi sonrası gerçekleşen cinsel ilişkide geçici veya kalıcı olması fark etmeksizin her iki yöntemde de %100 kanama gerçekleşir.

Kızlık Zarı Bozulması şüpheniz varsa Hemen Bize Ulaşıp uzman doktorlarımız tarafından muayene olabilir, tedavi gerektiren durumlarda klinik şartlarında Kızlık Zarı Dikimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık Zarı kadınlarda vajina girişinden 1 – 1,5 cm uzaklıkta bulunan, iç yüzeyi mukoza yapısını andıran zardır.

Kızlarda vajinanın gelişimine bağlı oluşan bu yapı, vajina girişini tam olarak kapatmaz. Kızlık Zarı kadınlarda düzenli periyotlarla gerçekleşen adet kanamalarının dışarıya atılabileceği esnekliğe ve boşluğa sahiptir.

Her kadından farklı bir yapıda olan Kızlık Zarının vücutta herhangi bir fonksiyonu yoktur. Kızlık zarında kişiden kişiye görünen farklılıklar arasında şunlar bulunmaktadır;

 • Damar yapısı,
 • İnce veya kalın olması,
 • Ortasından septa bulunup bulunmaması,
 • Zar dokusunun elastik yapıda olup olmaması.

Kızlık zarının bu yapı farklılıklarına bağlı olarak ilk cinsel ilişki sırasında oluşan kanama miktarı değişiklik gösterir.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık Zarı;

 • Cinsel birliktelik sırasında,
 • Vajinaya elle müdahale edilmesine bağlı olarak,
 • Genital bölgeye yapılan sürtünme ve darbe sonrasında,
 • Vajinaya yabancı bir cisim girmesi nedeniyle,

bozulur.

Kızlık Zarı Bozulması toplumda Kızlık Zarı Yırtılması ve Bekaretin Bozulması olarak da ifade edilmektedir. Bu durum geri dönüşü mümkün olmayan fiziksel bir gelişmedir. Bozulan zarın kendi kendine iyileşmesi mümkün değildir.

Bir sağlık kuruluşunda Jinekolog tarafından gerçekleştirilen 1 -2 dakikalık muayene sonucu tespit edilebilen bu durum Kızlık Zarı Dikimi uygulaması ile telafi edilmektedir.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık Zarı Muayenesi uzman doktor tarafından 1 – 2 dakika içerisinde yapılan ağrısız, kolay ve güvenli bir uygulamadır.

Kızlık Zarının bozulduğunu düşünen kişiler klinik şartlarında Jinekolog tarafından gerçekleştirilen birkaç dakikalık bir muayene sonucu şüphelerini giderebilirler.

Muayene sırasında vajinanın iç ve dış dudakları tutularak iki yana açılır. Jinekolog tarafından yapılan incelemede kişinin bakire olup olmadığı belirlenir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Dikimi uygulaması klinik ortamında uzman doktorlar tarafından güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi ile kadının vajinası içerisinde cerrahi işlemle oluşturulan zarın ilk cinsel birleşme esnasında kanaması sağlanır.

Uygulama sonrası Kızlık Zarının dikildiği anlaşılamaz. Büyük bir gizlilik içinde yapılan işlemler sonunda hastanın bilgileri asla kimseyle paylaşılmaz.

Kızlık Zarı Dikimi kadının tercihine ve o dönem ihtiyaç duymasına bağlı olarak geçici veya kalıcı olacak şekilde yapılmaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Tedavi sonrası 2 ila 6 gün içerisinde cinsel ilişki yaşayacak kadınlarda Geçici Kızlık Zarı Dikimi tercih edilir. İşlem sırasında kızlık zarı kendiliğinden eriyen dikişler ile tutturulur.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi uygulaması uzman doktorlar tarafından yapılması halinde ilişki esnasında %100 kanama oluşan bir yöntemdir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Uygulama sonrası kişiler kalıcı kızlık zarına sahip olurlar. İşlem sırasında kadının vajinasından alınan dokular kullanılarak sürekli kalacak bir kızlık zarı oluşturulur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi uygulaması sonrasında kanama yaşanması için belirli bir süre içerisinde cinsel ilişki yaşanması gerekmez. Tedavi sonrası yıllar geçse de ilk cinsel ilişki sırasında %100 kanama oluşur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi mikro cerrahi teknikler kullanılarak yapılan bir uygulamadır. İşlem esnasında kullanılan maddeler kişinin kendi vücudundan alındığı için vücut tarafından emilir. Buna bağlı olarak yapılan işlem anlaşılamaz.

Kızlık Zarı Onarımı

Kızlık Zarının bozulduğunu hissedip 48 saat içerisinde bir sağlık kuruluşuna ulaşan kişilerde yapılan muayene sonucu eğer şüpheler gerçekse uygun teknikler kullanılarak Kızlık Zarı Onarımı yapılabilir.

Kızlık Zarı Onarımı uygulamasında kızlık zarının kenarları uç uca getirilerek dikilir. Bu uygulamanın başarısı işlemleri gerçekleştiren Jinekologun tecrübesiyle doğru orantılıdır.

Eğer tedavi yapılan kişide vajinada enfeksiyonu varsa ve miktarı çok fazlaysa zara atılan dikişler tutmayıp işlem başarısız sonuçlanabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kızlık Zarı Dikimi uygulaması sonrası işlemi yapan uzman doktor tarafından kişiye iletilen durumlara özen gösterilmesi tedavinin başarısı için çok önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında şunlar bulunmaktadır;

 • Kişisel hijyene özen gösterilmeli,
 • İlk 2 gün bölge su ile temas ettirilmemeli,
 • 2 gün tamamlandığında ayakta duş alınmalı,
 • İlk hafta ağır egzersiz ve spor yapılmamalı,
 • Lifli gıdalar ile beslenilerek kabızlıktan kaçınmalı,
 • Genital bölgenin ilk birkaç gün kuru tutulmasına özen gösterilmeli,
 • Vajina içerisinde atılan dikişlerin hızla iyileşmesi için vitamin kullanılmalı.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları konusunda detay almak için görüştüğünüz sağlık kuruluşları size  farklı ücretler iletebilir. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalar için hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek mümkün değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2022 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörleri;

 • Kızlık Zarı Dikimi yöntemi (geçici veya kalıcı),
 • Hastanın ve Kızlık Zarının genetik yapısı,
 • Uygulama sırasında kullanılan anestezi yöntemi (lokal veya genel),
 • Tedavi yapılacak kliniğin ve uygulayacak uzmanın tecrübesi,

Kızlık Zarı Dikimi hakkında daha fazla bilgi almak, Kadın Hastalıkları Uzmanı tarafından muayene edilerek gerekliyse tedavi olmak için Hemen Bize Ulaşın…